تاریخ آزمون علوم پزشکی 1400

تاریخ آزمون علوم پزشکی 1400 | تغییر زمان آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی 1400

زمان برگذاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی به تعویق افتاد. این آزمون در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه برگزار خواهد شد.

زمان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال ۱۴۰۰ با توجه به تصمیمات اخذ شده در شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت که مقرر بود در روزهای ۳، ۴ و ۵ تیرماه برگزار شود به تاریخ ۵، ۶ و ۷ تیرماه ۱۴۰۰ تغییر می یابد.

زمانبندی برگزاری آزمون هر رشته، بر اساس نوبت صبح یا عصر هر یک از روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به ترتیب همان نوبت بندی اعلام شده قبلی است.

زمان آزمونرشته ها
۵ تیرماه ۱۴۰۰ نوبت صبحبهداشت حرفه ای، آمار زیستی، انگل شناسی پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، علوم سلولی کاربردی، ویروس شناسی، مواد دندانی، سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی، اپیدمیولوژی، طب سوزنی.
۵ تیرماه ۱۴۰۰ نوبت عصر  مدیریت اطلاعات سلامت، مهندسی بافت، کاردرمانی، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، فیزیک پزشکی، علوم و فناوری های تصویربرداری پزشکی– گرایش تصویربرداری عصبی، مهندسی پزشکی (رباتیک)، سیاست های غذا و تغذیه، مددکاری اجتماعی، سلامت و رفاه اجتماعی، آینده پژوهی سلامت، علوم و فناوری های تصویربرداری پزشکی– گرایش سلولی مولکولی، مهندسی بهداشت محیط، مطالعات اعتیاد.
۶ تیرماه ۱۴۰۰ نوبت صبحمجموعه فیزیولوژی (فیزیولوژی پزشکی، فیزیولوژی ورزشی)، علوم بیومدیکال مقایسه ای، علوم تغذیه، علوم تشریحی، نانوفناوری پزشکی، فارماکولوژی پزشکی، اخلاق پزشکی، شنوایی شناسی، گفتار درمانی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، ارگونومی.
۶ تیرماه ۱۴۰۰ نوبت عصرزیست پزشکی سامانه ای، سالمند شناسی، مجموعه علوم و صنایع غذایی (علوم و صنایع غذایی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی)، سلامت در بلایا و فوریت ها، مجموعه آموزش پزشکی (آموزش پزشکی و یادگیری الکترونیکی)، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها (حشره شناسی پزشکی)، مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، بینایی سنجی، هوش مصنوعی در علوم پزشکی، تاریخ علوم پزشکی، فیزیوتراپی.
۷ تیرماه ۱۴۰۰ نوبت صبحمجموعه مدیریت و اقتصاد(اقتصاد سلامت، سیاستگذاری سلامت، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی)، علوم اعصاب، مشاوره توانبخشی، مجموعه باکتری شناسی(باکتری شناسی پزشکی، توکسین های میکروبی)، خون شناسی آزمایشگاهی و علوم انتقال خون، ایمنی شناسی، بیولوژی تولید مثل، ژنتیک پزشکی، آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، انفورماتیک پزشکی، مجموعه بهداشت باروری( بهداشت باروری، مامایی)، طب سنتی ایرانی، پرستاری، مجموعه زیست فناوری و پزشکی مولکولی(زیست فناوری پزشکی، پزشکی مولکولی)، بیوشیمی بالینی، مجموعه روانشناسی (روانشناسی بالینی، روانشناسی نظامی)، مجموعه داروسازی

هرچند برخی اخبار مرتبط به آزمون در بخش بلاگ ایران پویش منتشر می گردد، توصیه می کنیم جهت آگاهی هر چه سریع تر از وضعیت برگذاری آزمون های علوم پزشکی، دست کم هفته ای یکبار به وبسایت سازمان سنجش پزشکی مراجعه فرمایید.

چنانچه داوطلب شرکت در آزمون دکتری تخصصی داروسازی می باشید، محصولات زیر می تواند برای شما مفید باشد.

تاریخ آزمون علوم پزشکی 1400

تمدید مهلت ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 1400

تمدید مهلت ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

هر سال مرکز سنجش پزشکی بازه زمانی بخصوصی را برای جهت نام دکتری وزارت بهداشت در نظر می گیرد . متقاضیان تحصیل در یکی از رشته های علوم پزشکی در مقطع دکتری تخصصی یا پژوهشی در دوره های مختلف روزانه ، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد می بایست از طریق سایت ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 1400 در این آزمون ثبت نام و شرکت کنند .
ممکن است برخی متقاضیان از ثبت نام جا مانده و درخواست تمدید مهلت ثبت نام داشته باشند . از این رو مرکز سنجش پزشکی معمولا یک یا چند روز را به عنوان آخرین فرصت مجدد اعلام می کند تا جاماندگان از ثبت نام بتوانند با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ ، فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند . در ادامه جهت آگاهی داوطلبان زمان و جزئیات تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400 اطلاع رسانی شده است .​
مرکز سنجش و آموزش پزشکی بعد از به پایان رسیدن زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ، معمولا این فرصت را به مدت یک تا دو روز تمدید می کند تا داوطلبان جامانده از ثبت نام بتوانند با تکمیل کردن فرم ثبت نام ، علاقمندی خود را به شرکت در آزمون دکتری بهداشت 1400 نشان دهند .
تمدید مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی، از روز یکشنبه 1400/2/19 تا روز سه شنبه 1400/2/21 خواهد بود.

تمدید مهلت ثبت نام دکتری وزارت بهداشت

اعلام زمان ثبت‌نام آزمون دکتری 1400 وزارت بهداشت

اعلام زمان ثبت‌نام آزمون دکتری 1400 وزارت بهداشت – زمان بندی ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D.) علوم پزشکی 1400 – 1401

متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش پزشکی:

بسمه تعالی

اطلاعیه شماره ۲- زمان بندی ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D)

به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ می رساند:

١. زمان برگزاری آزمون روزهای پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۳ و جمعه ۱۴۰۰/۴/۴ خواهد بود.

۲. زمان ثبت نام شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۱۲/ ۹۹/۱۲ تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۹۹/۱۲/۲۲ خواهد بود.

٣. دفترچه راهنمای شرکت در آزمون همزمان با شروع فرایند ثبت نام، بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار خواهد گرفت.

۴. دروس و ضرایب و مدارک مورد پذیرش رشته ها طی اطلاعیه شماره ۱ اعلام شده است.

۵. بنا بر شرایط و امکانات دانشگاهها و نیز شرایط خاص کشور، متأثر از شیوع بیماری، ممکن است آزمون تمام یا تعدادی از رشته ها به صورت الکترونیک و یا کاغذی برگزار شود.

۶ نوبت بندی برگزاری آزمون هر یک از رشته ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

۷. آزمون تمامی رشته ها شامل دو بخش عمومی استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی و اختصاصی خواهد بود. در آزمون رشته هایی که به صورت کاغذی برگزار می شوند، دو دفترچه مجزا با مدت زمان جداگانه توزیع خواهد شد. در آزمون رشته هایی که به صورت الکترونیک برگزار می شوند نیز هر بخش، زمان مختص به خود را خواهد داشت.

۸. چنانچه به هر دلیل تغییری در زمان با نحوه برگزاری آزمون از لحاظ الکترونیک یا کاغذی) ایجاد شود، مراتب از طریق همین سایت (سایت سنجش پزشکی) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

مرکز سنجش آموزش پزشکی

چنانچه متقاضی شرکت در آزمون دکتری تخصصی داروسازی وزارت بهداشت در سال 1400 هستید، محصولات زیر می توانند مفید باشند.

اعلام زمان ثبت‌نام آزمون دکتری 1400 وزارت بهداشت – زمان بندی ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D.) علوم پزشکی 1400 – 1401

ادغام آزمون های ارزشیابی و ارتقاء در آزمون جامع

ادغام آزمون های ارزشیابی و ارتقاء در آزمون جامع – حذف آزمون ارزشیابی و ارتقاء

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مصوبه هفتاد و پنجمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی (تاریخ ۸ تیرماه ۱۳۹۹) با توجه به یکسان بودن منابع در آزمون جامع دوره دکتری عمومی داروسازی، تصمیم گرفته شد سه آزمون مربوط به دانش آموختگان داروسازی با هم ادغام شوند.

به این ترتیب به دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی اجازه داده شد جهت ادامه تحصیل در دوره دکتری عمومی داروسازی داوطلبان واجد شرایط، آزمون ارزشیابی دانش آموختگان رشته داروسازی خارج از کشور و آزمون ارتقای دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی داروسازی خارج از کشور (برای داوطلبانی که قبل از سال ۲۰۱۴ میلادی در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده اند) را باهم ادغام کند.

حد نصاب نمره قبولی در هر یک از آزمون ها بر اساس ۷۰ درصد میانگین نمرات ۵ درصد از شرکت کنندگان هر آزمون که بالاترین نمره را کسب کرده اند، تعیین می شود.

با توجه به مفاد مصوبه هفتاد و پنجمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، از این به بعد، دانش آموختگان رشته داروسازی خارج از کشور به جای شرکت در آزمون های ارزشیابی یا
ارتقا، باید در آزمون جامع دوره دکتری عمومی داروسازی که حداقل سالی دو بار به صورت سراسری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود، شرکت کنند.

نمره حد نصاب قبولی در آزمون جامع داروسازی برابر با ۷۰ درصد میانگین نمرات ۵ درصد برتر شرکت کنندگان آن دوره است.

مراحل پیش و پس از آزمون (تشکیل یا تکمیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی، فرآیند ارزشیابی مدرک تحصیلی یا ادامه تحصیل) مانند قبل است.

با توجه به این که آخرین نوبت آزمون های ارزشیابی (دوره ۱۹) و ارتقاء (دوره ۷) در روز ۸ مرداد ۹۹ برگزار شد، شرکت کنندگان در این دو آزمون در صورت مردود شدن می توانند در آزمون های جامع دوره دکتری عمومی داروسازی که پس از این تاریخ برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

این تصمیم به صورت مشترک از سوی دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی و مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است.

برای تهیه سوالات آزمون های ارزشیابی و ارتقاء داروسازی کلیک کنید

برای تهیه سوالات ارزشیابی داروسازی کلیک کنید

برای تهیه سوالات ارتقاء داروسازی کلیک کنید

ادغام آزمون های ارزشیابی و ارتقاء در آزمون جامع – حذف آزمون ارزشیابی و ارتقاء

تاریخ برگزاری آزمون‌های علوم پزشکی 99 - تاریخ برگزاری آزمون‌های دکتری وزارت بهداشت 99 - تاریخ برگزاری آزمون‌های ارشد وزارت بهداشت 99

تاریخ برگزاری آزمون های علوم پزشکی 99 – تاریخ برگزاری آزمون‌ های دکتری وزارت بهداشت 99 – تاریخ برگزاری آزمون‌ های ارشد وزارت بهداشت 99

مطابق با اطلاعیه شماره 11 سنجش پزشکی کشور منتشر شده در تاریخ 6 اردیبهشت 99، زمان برگزاری آزمون های دکتری تخصصی و پژوهشی (PhD) علوم پزشکی به تاریخ 25، 26 و 27 تیرماه تغییر یافت.

متن کامل اطلاعیه شماره 11:

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی سلامتی و قبولی طاعات و عبادات، به اطلاع داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال 1399 میرساند با عنایت به اعلام معاونت محترم آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به شرایط پیش آمده در کشور، آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) که مقرر بود در روزهای 22،21 و 23خرداد سال جاری برگزار شود به تاریخ 26،25 و 27 تیر ماه تغییر می یابد.

داوطلبان گرامی توجه نمایند که زمانبندی برگزاری آزمون هر رشته، بر اساس نوبت صبح یا عصر هر یک از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه طبق همان نوبت بندی اعلام شده در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون می باشد. به عنوان مثال آزمون رشته هایی که قرار بود در نوبت صبح پنجشنبه 99/3/22 برگزار شود به نوبت صبح پنجشنبه 99/4/26منتقل شده است و سایر نوبتها نیز به همین شکل می باشد.

بر همین اساس آزمون مجموعه رشته های داروسازی در نوبت عصر روز چهارشنبه 99/4/25 خواهد بود.

همچنین طبق اطلاعیه شماره 10 اعلام شده از سوی این مرکز، آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات و مدارک، از روز یکشنبه 14اردیبهشت تا روز سه شنبه 16اردیبهشت خواهد بود.

مرکز سنجش آموزش پزشکی

پایان متن اطلاعیه

طبق اعلام رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی، دکتر آبتین حیدرزاده، زمان بندی آزمون ها بصورت زیر می باشد:

آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در ۵ تیرماه ۹۹ برگزار می‌شود.

آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی به صورت الکترونیک در روز ۶ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

آزمون فلوشیپ در ۹ مرداد، همزمان با این آزمون هملی دندانپزشکی به صورت الکترونیک در ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

آزمون ارتقا و ارزشیابی داروسازی به صورت الکترونیک در ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی در ۱۶ مردادماه به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

آزمون پذیرش دکتری تخصصی علوم پزشکی به صورت الکترونیک در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۹۹ برگزار می‌شود.

آزمون های کارشناسی ارشد گروه پزشکی در روزهای ۲۳ و ۲۴ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.

آزمون‌های پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی در صبح و عصر روز ۲۰ شهریور ۹۹ برگزار خواهد شد.

آزمون‌های جامع داروسازی و علوم پایه دندانپزشکی، به صورت الکترونیک در روز ۲۱ شهریورماه برگزار می‌شود.

آزمون دانشنامه (بورد) و گواهینامه تخصصی بالینی پزشکی در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریورماه ۹۹ به صورت الکترونیک (و همزمان) برگزار می‌شود.

آزمون دانشنامه (بورد) فوق تخصصی بالینی پزشکی در ۲۹ شهریورماه ۹۹ به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد.

آزمون دانشنامه (بورد) تخصصی بالینی دندانپزشکی در ۲۱ مهرماه ۹۹ برگزار می‌شود.

مطابق با تصمیمات اتخاذ شده تا تاریخ 6 اردیبهشت 99، تقویم آزمون های علوم پزشکی بصورت زیر می باشد:

ردیفآزمونتاریخ
۱آزمون دستیاری پزشکی۵ تیرماه ۹۹
۲آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی۶ تیرماه ۹۹
۳آزمون پذیرش دکتری تخصصی (Ph.D) رشته‌های علوم پزشکی۲۵، ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۹۹
۴آزمون فلوشیپ (تکمیلی تخصصی)۹ مرداد ۹۹
۵آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور۹ مرداد ۹۹
۶آزمون ارتقا دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور۹ مرداد ۹۹
۷آزمون ملی دندانپزشکی دانش آموختگان خارج از کشور۹ مرداد ۹۹
۸آزمون دستیاری رشته‌های تخصصی دندانپزشکی۱۶ مرداد ۹۹
۹آزمون ارتقا رشته‌های تخصصی دندانپزشکی۱۶ مرداد ۹۹
۱۰آزمون صلاحیت بالینی پزشکی۱۷ مرداد ۹۹
۱۱آزمون پذیرش کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی۲۳ و ۲۴ مرداد ۹۹
۱۲آزمون علوم پایه دانشجویان پزشکی۲۰ شهریور ۹۹
۱۳آزمون پیش کارورزی دانشجویان پزشکی۲۰ شهریور ۹۹
۱۴آزمون علوم پایه دانشجویان دندانپزشکی۲۱ شهریور ۹۹
۱۵آزمون جامع دانشجویان داروسازی (۱۸۰ واحدی)۲۱ شهریور ۹۹
۱۶آزمون دانشنامه (بورد) و گواهینامه تخصصی بالینی پزشکی۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریورماه ۹۹
۱۷آزمون دانشنامه (بورد) فوق تخصصی بالینی پزشکی۲۹ شهریورماه ۹۹
۱۸آزمون دانشنامه (بورد) تخصصی بالینی دندانپزشکی۲۱ مهرماه ۹۹

محصولات پیشنهادی ایران پویش جهت کسب آمادگی در آزمون دکتری تخصصی داروسازی و آزمون های فارغ التحصیلان داروسازی خارج از کشور

تاریخ برگزاری آزمون های علوم پزشکی 99 – تاریخ برگزاری آزمون‌ های دکتری وزارت بهداشت 99 – تاریخ برگزاری آزمون‌ های ارشد وزارت بهداشت 99

ممکن است مایل به دیدن مطلب زیر باشید:

شرایط شرکت در آزمون ارزشیابی و ارتقاء دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور داروسازی

آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد پزشکی

آخرین مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد پزشکی 99 – فردا چهارشنبه، سوم اردیبهشت ماه جاری پایان می‌پذیرد.

به گزارش ایسنا، به دنبال اطلاعیه ۱۹ فروردین ماه ۹۹ سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به تغییر تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹، فرصت مجددی برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات داوطلبان در نظر گرفته شد، بنابراین تمامی داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ برای پذیرش در رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و پنجمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌توانند در این فرصت مجدد نسبت به ثبت نام جدید و یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

اطلاعات ثبت نامی افرادی که قبلاً در مرحله اول ثبت نام یعنی از ۱۶ تا ۲۸ آذر  و یا مرحله دوم ثبت نام از ۱۴ تا ۱۶ بهمن ۹۸ در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ ثبت نام کرده‌اند نیز برای بررسی و اعمال تغییرات احتمالی، از روز گذشته دوشنبه اول اردیبهشت در دسترس داوطلبان ثبت‌نام کننده قرار گرفت.

مهلت ثبت‌نام در آزمون فوق از روز گذشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و این مهلت فردا چهارشنبه سوم اردیبهشت ۹۹ پایان می‌پذیرد. داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات خود نیز اقدام کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، افرادی که در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام نشده‌اند نیز می‌توانند تا چهارشنبه (سوم اردیبهشت ماه) با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

همچنین دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ به همراه اطلاعیه‌ها و اصلاحات دفترچه به تاریخ‌های ۲۵ آذر ۹۸ و ۱۴ بهمن ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور  قابل مشاهده است.

به گزارش ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ و مرحله اول بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه، ۲۲ و ۲۳ خردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.

مهلت ثبت نام مجدد آزمون دکتری گروه پزشکی در 14 الی 16 اردیبهشت 99

مهلت ثبت نام مجدد آزمون دکتری گروه پزشکی در 14 الی 16 اردیبهشت 99

مطابق با اطلاعیه شماره 10 سازمان سنجش آموزش پزشکی، منتشر شده در تاریخ 25 فروردین 99، متقاضیان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال تحصیلی 1400-1399 می توانند از ساعت 10 صبح روز یکشنبه 14 اردیبهشت تا ساعت 24 روز سه شنبه 16 اردیبهشت 99 نسبت به ثبت نام و ویرایش مدارک خود اقدام نمایند.
همچنین با توجه به شرایط پیش آمده، داوطلبان نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاهها جهت اخذ مدارک لازم برای ثبت نام (نظیر تاییدیه تحصیلی، گواهی فارغ التحصیلی و …) ندارند و می توانند ثبت نام خود را با هر مدرک دیگر (مانند کارت دانشجویی، فرم تسویه حساب دانشگاه، صورتجلسه دفاع و …) که بیانگر وضعیت تحصیلی آنها باشد، انجام دهند. پس از عادی شدن اوضاع، لازم است داوطلب از دانشگاه محل تحصیل خود بخواهد تا مدارک مربوطه، توسط آن دانشگاه ( از طریق سیستم اتوماسیون اداری) برای مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال شود.

مهلت ثبت نام مجدد آزمون دکتری گروه پزشکی

تاریخ جدید برگزاری آزمونهای لغو شده پزشکی اسفند ماه 98

تاریخ جدید برگزاری آزمونهای لغو شده پزشکی اسفند ماه 98 اعلام شد

قابل توجه متقاضیان شرکت در آزمون های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اسفند 1398 . با توجه به لغو برگزاری آزمون های جامع داروسازی، پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در اسفند ماه سال 98 ، تاریخ برگزاری آزمون های جایگزین به شرح ذیل اعلام می گردد:

آزمون های پیش کارورزی و جامع داروسازی (190 واحدی): ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ  99/1/20
آزمون های علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی: ساعت 14 روز چهارشنبه مورخ 99/1/20
آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی (دوره ی چهل و هفت): روز پنج شنبه مورخ 99/02/04

برای کسب آمادگی در آزمون پیش کارورزی پزشکی، می توانید سوالات آزمون دوره های قبل را از اینجا تهیه بفرمایید.

تاریخ جدید برگزاری آزمونهای لغو شده پزشکی اسفند ماه 98

امتحانات دانشجویان علوم پزشکی تاریخ 8 اسفند 98 لغو شد

لغو امتحانات علوم پزشکی اسفند 98 – معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه ای اعلام کرد: امتحانات علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی در تاریخ ۸ اسفند لغو شد. درباره آزمون دستیاری متعاقبا تصمیم گیری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبر حق دوست در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد: بر اساس رصد دقیق وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید و به جهت آرامش بخشی فضای دانشجویی و دانشگاهی آخرین مصوبات تا تاریخ ۴ اسفند ۹۸ (ساعت ۱۲ ظهر ) اعلام می‌شود:

۱. کلاس‌های درسی تئوری در استان‌های پر چالش تر و یا دارای موارد آلودگی تا پایان هفته تعطیل اعلام شد. این استان‌ها به این شرح است: تهران، البرز، قم، گیلان، مازندران، همدان، مرکزی، قزوین، اصفهان و گلستان.

۲. امتحانات علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) که قرار بود در تاریخ ۸ اسفند ۹۸ برگزار شود، لغو شد و تاریخ جایگزین متعاقباً اعلام می‌شود. در خصوص آزمون دستیاری که تاریخ برگزاری آن ۱۵ اسفند ۹۸ اعلام شده است، در روزهای آینده تعیین تکلیف و اطلاع رسانی خواهد شد.

۳. کلیه همایش‌ها و تجمعات دانشجویی در تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پایان اسفندماه لغو اعلام شد.

برای کسب آمادگی در آزمون پیش کارورزی پزشکی، می توانید سوالات آزمون دوره های قبل را از اینجا تهیه بفرمایید.

لغو امتحانات علوم پزشکی اسفند 98

جزئیات برگزاری آزمون‌های پیش کارورزی، علوم پایه و جامع داروسازی سال ۹۸

جزئیات برگزاری آزمون‌های پیش کارورزی، علوم پایه و جامع داروسازی سال ۹۸ برای داوطلبان داخل و خارج از کشور اعلام شد.

داوطلبان شرکت در سه آزمون پیش کارورزی، علوم پایه و جامع داروسازی وزارت بهداشت تا ۳۰ بهمن فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام در این آزمون‌ها اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، داوطلبان تحصیل کرده در داخل کشور جهت ثبت نام در آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه و جامع داروسازی اسفند ۱۳۹۸ تا پایان وقت اداری روز چهار شنبه ۳۰ بهمن ۹۸ فرصت دارند به دانشگاه محل تحصیل خود در حوزه مراکز برگزار کننده آزمون ها مراجعه و یا با معرفی دانشگاه به نزدیکترین مرکز قطب برگزار کننده آزمون مراجعه کنند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی،‌ داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور که در مرکز خدمات آموزشی تشکیل پرونده داده اند، باید قبل از ثبت نام از طریق سایت  http://epay.sanjeshp.ir هزینه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال  را به صورت اینترنتی پرداخت کنند و با در دست داشتن پرینت پرداخت هزینه، یک قطعه عکس و کارت ملی به مراکز قطب برگزار کننده آزمون مراجعه کنند.

همچنین این دسته از داوطلبان تا ۳۰ بهمن ماه ۹۸ فرصت دارند با مراجعه به مراکز قطب برگزار کننده آزمون جامع علوم پایه، پیش کارورزی و داروسازی نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور نیز قبل از واریز ثبت نام باید از برگزاری آزمون و داشتن ظرفیت در منطقه آمایشی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه و جامع داروسازی پنجشنبه ۸ اسفند ۹۸ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهند شد.

برای کسب آمادگی در آزمون پیش کارورزی پزشکی، می توانید سوالات آزمون دوره های قبل را از اینجا تهیه بفرمایید.

پایان خبر جزئیات برگزاری آزمون‌های پیش کارورزی، علوم پایه و جامع داروسازی سال ۹۸ برای داوطلبان داخل و خارج از کشور اعلام شد.